ЕВОЛЮЦІЯ ТЕХНОПОЛІСІВ: ВІД ТЕХНОКРАТИЧНИХ УТОПІЙ МИНУЛОГО ДО СУЧАСНИХ КОНЦЕПЦІЙ ТЕХНОЕКОПОЛIСIВ
Анотація
Стаття присвячена аналізу розвитку концепції технополісу, передумовами створення якої були технократичні утопії минулого. Розглянуті такі проекти як "Місто Сонця" Томмазо Компанелло, "Нова Атлантида" Френсіса Бэкона, виробничі поселення Роберт Оуена, промислове місто Шо Ніколя Леду, а також містобудівні концепції ХХ століття. Акцентується увага на виникненні і розвитку екологічної думки в градоустроi, що знайшло відображення в сучасних техноекополiсах. Представлені сучасні проекти технополісів, які базуються на сучасних принципах ресурсозберігання, " чистих" технологіях, екологічності життя.Ключові слова: технополіс, технократичні утопії, градоустрiй, нові технології.
##submission.downloads##
Опубліковано
2016-12-14
Як цитувати
, & . (2016). ЕВОЛЮЦІЯ ТЕХНОПОЛІСІВ: ВІД ТЕХНОКРАТИЧНИХ УТОПІЙ МИНУЛОГО ДО СУЧАСНИХ КОНЦЕПЦІЙ ТЕХНОЕКОПОЛIСIВ. Комунальне господарство міст, (128), 25–29. вилучено із https://khg.kname.edu.ua/index.php/khg/article/view/4763
Номер
Розділ
статьи
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).