СУБ’ЄКТИ ЗАХИСТУ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
Array
Ключові слова:
система економічної безпеки, суб’єкт захисту, безпекозабезпечувальна діяльність, об’єктивація системи економічної безпеки, базис системотворення.Анотація
Актуалізовано питання суб’єктивізації захисту системи економічної безпеки підприємства. Концептуально визначено основні засади структурування системи економічної безпеки підприємства з використанням об’єктно-суб’єктного підходу шляхом конкретизації структурної компоненти «суб’єкти» та персоніфіковано її елементів, що збільшує конкретику безпекозабезпечувальної діяльності підприємства, створює когнітивне підґрунтя для побудови системи економічної безпеки і посилює прагматичний аспект структурування системи. Визначена необхідність персоніфікації кожного об’єкта безпеки системи економічної безпеки підприємства та відповідного суб’єкта захисту у вигляді структурного підрозділу, який несе відповідальність за його безпеку. На основі визначеної та узагальненої сукупності невирішених питань доведено значущість подальшого розвитку методологічного базису системотворення в економічній безпекології, посилення його прикладного аспекту.
Посилання
Arystotel, (1999). Metafyzyka. Per. s drevnehrech. A. V. Kubytskoho. Fenyks. 601.
Proleev, S.V. (2001). Ystoryia antychnoi fylosofyy. Moskva : Refl-buk. Kyiv : Vakler. 510.
Gogotskyi, Sylvestr. (1872). Fylosofskyi leksykon.– Kyev : V Unyversytetskoi typohrafyy. T. 4. P.R.S. 472.
Vasyliev, O. V., Meita, V. I. (2013). Formuvannia systemy upravlinnia ekonomichnoiu bezpekoiu promyslovykh pidpryiemstv. Ekonomichnyi analiz. Tom 14, № 2. 138-145.
Khryniuk, O. S., Korchovna M. R. (2015). Systema zabezpechennia ekonomichnoi bezpeky pidpryiemstva: osnovni elementy. №3. Rezhym dostupu: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=3927
Rudkovskyi, O. V. (2014). Struktura systemy ekonomichnoi bezpeky pidpryiemstva. №29 (2). 93-99. Rezhym dostupu: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vntu_2014_29(2)__14
Bondarchuk, Yu. V., Marushchak, A. I. (2008). Bezpeka biznesu: orhanizatsiino-pravovi osnovy. K.: Skif. 369.
Kovalenko, M. A., Nahorna, I. I., Radvanska N. V. (2009). Ekonomichna bezpeka korporatyvnoho pidpryiemstva. Kherson: Oldi-plius, 403.
Kyrych, N. B., Andrushkiv, B. M., Vovk, Yu. Ya., Dudkin, P. D. (2008). Ekonomichna ta mainova bezpeka pidpryiemstva i pidpryiemnytstva. Antyreiderstvo. Ternopil: Terno-hraf. 424.
Upravlenye bezopasnostiu predpryiatyi v uslovyiakh rыnochnoi эkonomyky. Bezopasnyk. Rezhym dostupa: http://bezopasnik.org/article/60.htm
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).