МЕРЕЖЕВА ТВОРЧІСТЬ В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРНОГО КАПІТАЛУ В ЕПОХУ 4.0
Array
Ключові слова:
мережева творчість, Інтернет-мем, блог, культурний капітал, людський капітал, креативна економіка, мережева економікаАнотація
Осмислюється явище мережевої творчості в контексті формування культурного капіталу сучасної людини. Методологія дослідження представлена системним підходом, специфіка якого дозволяє виділити культурні зміни, обумовлені формуванням інформаційно-технологічної парадигми сучасного суспільства, а також герменевтичним підходом, що сприяє інтерпретації закладених смислів в добутки мережевої творчості. Наукова новизна полягає у розширенні області розуміння поняття культурного капіталу, а також у визначенні здатності мережевої творчості до накопичення культурного капіталу сучасної людини. В ході дослідження встановлено, що сучасні унікальні умови нашого існування на перетині реального та віртуального світів вимагають перегляду класичного розуміння культурного капіталу. Проаналізовано теоретичні та прикладні аспекти використання мережевої творчості на користь збільшення культурного капіталу особистості, визначено два вектори. По-перше, це нетикет, зокрема мемна грамотність, рівень яких визначає спроможність прочитати повідомлення, закодоване в аматорському Інтернет-контенті, тобто розуміння мережевої творчості дорівнюється інвестиціям в культурний капітал особистості. По-друге, це культурні продукти, котрі є результатами мережевої творчості, що крізь віртуальність переносяться в реальне життя, де впливають на соціальний, професійний і комерційний успіх.
Посилання
2. Olenina, O.Yu. and Pichugina, Yu.O. (2018). Internet-memes of Ukrainian origin in the cultural practice of modern society. National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald, 3, 77–81 [in Ukrainian].
3. Poplavskyi, M.M. (2018). Managerial potential of network image technologies. Culture and Arts in the Modern World, 19, 145–154 [in Ukrainian].
4. How much does YouTube pay per million views: formula. URL: https://www.epravda.com.ua/news/2020/07/17/663054/ [in Ukrainian].
5. Toffler, A. (2010). The Third Wave. Moscow: AST [in Russian].
6. How to make money on YouTube? URL: https://support.google.com/youtube/answer/72857?hl=uk [in Ukrainian].
7. HTTP 404. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/HTTP_404 [in Ukrainian].
8. Nissenbaum, A. and Shifman, L. (2017). Internet memes as contested cultural capital: The case of 4chan’s /b/ board. New media & society, 19(4), 483–501 [in English].
9. The Global Language Monitor. URL: https://www.languagemonitor.com/ [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).