ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОГИНІВ ПІДКРАНОВОЇ БАЛКИ ПІД ЧАС РОБОТИ МОСТОВОГО КРАНУ МЕТОДОМ ЛАЗЕРНОЇ ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ
DOI:
https://doi.org/10.33042/2522-1809-2023-1-175-64-68Ключові слова:
деформації, вимірювання, інтерферометр, безконтактний метод, будівельні конструкціїАнотація
В статті розглянуті сучасні методи лазерної інтерферометрії для безконтактної оцінки переміщень та деформацій будівельних конструкцій, які дають можливість проводити безконтактно унікальні вимірювання як малих, так і великих деформацій різноманітних конструкцій. Практична цінність досліджень полягає в розробці методики, в якій запропонована безконтактна оцінка переміщень та деформацій будівельних конструкцій за допомогою лазерної інтерферометрії і дає можливість виконувати дослідження будівельних конструкцій, будівель і споруд в механіці деформованого твердого тіла та в техніці обстеження будівельних конструкцій.
Посилання
Tsygika M., Stoyka I., Grabar O. (2014) A dynamic interferometer based on the photorefractive effect in the Sn2P2S6 crystal. Scientific Bulletin of the Uzhhorod University. Ser.: Physics. No. 35. P. 74-78.
Methods and instruments of high-precision geodetic measurements in construction. (1976) Under the editorship. V. Bolshakova. M. Nedra, 335p.
Bryn M., Afonin D., Bogomolova N. (2017) Geodetic Monitoring of Deformation of Building Surrounding an Underground Construction. Procedia Engineering. Vol. 189. Рp. 386–392.
Mints A. (1968) Cybernetic accelerator for 1000 billion electron volts. Nature. M. Nauka, N.4. p. 8-15.
Khaikin S., Kaplanovsky N., Esepkin N. (1970) Large Pulkovo radio telescope. Proceedings of the GAO in Pulkovo. N8164. p.3-25
Khaikin S., Kaplanovsky N., Panisky Yu. (1971) Radio telescope "RATAN-600". Proceedings of the GAO in Pulkovo. Ne188.р. 3-12
Simkin G., Lukin І., Sikora S. (1969) Measuring the speed of propagation of electromagnetic waves (velocity of light) using an interferometer. Proceedings of KhGNIIM. Issue 2. pp. 4-45.
Baran P.I. (1990) Geodetic works during the installation and ecolocation of equipment. M. Nedra, 233p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).