УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИМ КОНФЛІКТОМ, ЯК МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ ПЕРСОНАЛУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ
Анотація
Конфлікт є природним для людини, і тому є присутнім в бізнес-середовищі, яке складається з людей різних думок. У цій статті розглянуто управління конфліктами, з акцентом на їх вплив на результати діяльності організації. У статті представлені концепції, типи, фактори, що викликають конфлікти, способи управління ними, а також їх вплив на організацію. Проведені дослідження показують очевидність того, що при правильному управлінні конфлікт може стати відмінним союзником для зростання і розвитку персоналу і організацій.
Ключові слова: конфлікт, управління конфліктом, менеджмент, персонал, організаційний конфлікт.
Посилання
.Література
Гірняк, О.М. Менеджмент: Підручник для студентів вищих закладів освіти [Текст] / О.М. Гірняк, П.П. Лаза-новський. — Л.: «Магнолія плюс», 2006. —352 с.
Simmel, G. (1950). The Sociology of Georg Simmel. Simon and Schuster, 445.
Weber, M. (2009). The Theory of Social and Economic Organization. Simon and Schuster, 448.
Мастенбрук, У. Управление конфликтными ситуация-ми и развитие организации [Текст] / У. Мастенбрук. — М.: ИНФРА-М, 1996. — 256 с.
Корнелиус, Х. Выиграть может каждый: Как разре-шать конфликты [Текст] / Х. Корнелиус, Ш. Фэйр. — М.: Стрингер, 1992. — 215 с.
Фишер, Р. Путь к согласию, или переговоры без пора-жения [Текст] / Р. Фишер, У. Юри. — М.: Наука, 1992. — 158 с.
Burke, W. W. (1994). Organization Development: A Process of Learning and Changing. Addison-Wesley Publishing Com-pany, 214.
Richard, Arvid Johnson. (1976). Management, systems, and society: an introduction. Pacific Palisades, Calif.: Goodyear Pub. Co., 463.
Коулман, П. Результативний конфлікт. Незгода - це сила, що працює на вас [Текст] /П. Коулман, Р. Фергюсон. – Київ: Наш формат, 2016. – 320с.
Блейк, Р. Р. Наукові методи управління [Текст] : навч. посіб. / Р. Р. Блейк, Д. С. Моутон. — Київ : Наук. думка, 1992. — 365 с.
References
Girnyak, O.M. & Lazanovsky, P.P. (2006). Manage-ment: Textbook for students of higher educational institu-tions. "Magnolia plus", 352.
Simmel, G. (1950). The Sociology of Georg Simmel. Simon and Schuster, 445.
Weber, M. (2009). The Theory of Social and Economic Organization. Simon and Schuster, 448.
Mastenbruk, U. (1996). Conflict Management and Organi-zation Development. Moscow: INFRA-M, 256.
Cornelius, X. & Fair, Sh. (1992). Everyone can win: How to resolve conflicts. M: Stringer, 215.
Fisher, R.. & Jüri, U. (1992). The path to agreement, or negotiations without defeat. M: Nauka, 158.
Burke, W. W. (1994). Organization Development: A Pro-cess of Learning and Changing. Addison-Wesley Publishing Company, 214.
Richard, Arvid Johnson. (1976). Management, systems, and society: an introduction. Pacific Palisades, Calif.: Goodyear Pub. Co., 463.
Coleman, P. & Ferguson, R. (1992). Effective conflict. Disagreement - a force that works for you. K: Our format, 320.
Blake, R. & Mouton, D. 1992). Scientific man-agement, teach. guidances. K: Science. opinion, 365.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).