ШУМОЗАХИСНІ ЕКРАНИ ЯК ЗАСІБ ОПТИМІЗАЦІЇ ШУМОВОГО РЕЖИМУ
Array
Ключові слова:
шумозахист, багаторазові відбиття, акустичний екран, боротьба з шумом, моделювання.Анотація
Одним з факторів, що негативно впливають на навколишнє середовище, є шум. Шум може негативно впливати на здоров’я людини. Метою наших досліджень стало визначення ефективних заходів шумозахисту робочих місць. Визначено, що найбільш ефектнішим заходом є так звані шумозахисні екрани. Вони і стали темою нашого дослідження. Нами були вивчені системи класифікацій шумозахисних екранів. Вони поділяються залежно від таких параметрів: за способом дії; за геометричною формою; за обрисом в плані; за методом улаштування, за матеріалом. Переваги чи недоліки двох нижченаведених схем визначити неможливо (себто немає сенсу). Вони приймаються як даність. Здійснено розгляд багаторазових відбиттів від джерела шуму, що розташовано в вузькому коридорі між акустичним екраном та іншою перешкодою. Для спрощення можна прийняти розташування джерела шуму безпосередньо на поверхні ґрунту: точка джерела шууму вдало апроксимується розташуванням безпосередньо на поверхні ґрунту; відстань між цією поверхнею та дійсним місцем розташуванням дуже мала, легко піддається обчисленню, i завжди може бути подалі введена в розрахунок як незначна додаткова корекція. Звуковий промінь падає на екран, та відбивається від того екрану під тим же самим кутом q. Нами запропоновано «видаляти» звуковий промінь, спрямовуючи його до неба над протилежно стоячим екраном після першого ж відбиття.
Посилання
2. DBN V.1.1-31:2013 «Zahist teritorIy, budinkIv I sporud vId shumu».
3. Abrakitov V.E. Ispolzovanie sistemnogo podhoda i sistemnogo analiza dlya resheniya problemyi borbyi s shumom (v ramkah obespecheniya ekologicheskoy bezopasnosti okruzhayuschey sredyi) / V.E. Abrakitov, S.E. Selivanov., G.M. Zholtkevich // VIsnik HarkIvskogo natsIonalnogo unIversitetu ImenI V.N. KarazIna. #849. Ser. EkologIya. – H.: Vidavnitstvo HNU Im. V.N. KarazIna, 2009. – s. 85 – 89.
4. Borba s shumom metodami zvukoizolyatsii / V.I. Zaborov, L.N. Klyachko, G.S. Rosin Moskva: Stroyizdat, 1964. – 122 s.
5. Osipov L.G. Zvukoizolyatsiya i zvukopogloschenie: [Ucheb. posobie dlya vuzov "Prom. i grazhd. str-vo" i "Teplosnabzhenie i ventilyatsiya"/ L.G. Osipov, V.N. Bobyilev, L.A. Borisov i dr.]; Pod red.: L.G. Osipov, V.N. Bobyilev. Moskva: AST, 2004. – 450 s.
6. PItelguzov M.A. Zasobi zahistu vId shumu ta vIbratsIYi v mashinobuduvannI / M.A. PItelguzov; ShIdnoukr. nats. un-t Im. V. Dalya. Lugansk: SNU, 2003. – 155 s.
7. Poryadkov V.I. Proektirovanie maloshumnyih mehanizmov. / V.I. Poryadkov. Moskva: Mashinostroenie, 1991. – 64 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).